Φιλικό μπάσκετ: Προμηθέας-ΠΑΟΚ 96-93

Δείχνοντας δύο αγωνιστικά πρόσωπα σε άμυνα και επίθεση, ο ΠΑΟΚ γνώρισε φιλική ήττα με 96-93 από τον Προμηθέα Πατρών.
Το πρώτο δεκάλεπτο ανήκε στην ομάδα του Γιατρά, η οποία έφτασε ακόμη και στο +11 (38-27), στο 14’. Από εκείνο το σημείο και έπειτα, ο Δικέφαλος έκανε την αντεπίθεσή του, με αποτέλεσμα να πάει προηγούμενος στα αποδυτήρια (46-49). Η ομάδα της Θεσσαλονίκης διατηρούσε το προβάδισμά της και στην τρίτη περίοδο, όπου το τέλος της τη βρήκε με το υπέρ της 71-67. Στο τέταρτο δεκάλεπτο, έγινε μεγάλο ντέρμπι, με το προβάδισμα να άλλαζε συνεχώς κατοχή και τελικά τον Προμηθέα να παίρνει το φιλικό ροζ φύλλο.
Τα δεκάλεπτα: 28-22, 46-49, 67-71, 96-93.
ΠΑΟΚ (Μέξας): Μπιτς 10 (2), Τσαλμπούρης 11, Λοβ 13 (1), Γκρίφιν 9 (1), Μαργαρίτης 15, Καραγιαννίδης, Ιατρίδης, Καμπερίδης 3 (1), Παπαντωνίου, Τέρνερ 23 (2), Μήτρου-Λονγκ 6 (2).