Σούπερλιγκ: Λαμία-Αστέρας Τρίπολης 2-2

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της ένατης αγωνιστικής ανάμεσα σε Λαμία και Αστέρα Τρίπολης, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο ισόπαλο 2-2.
Με το εν λόγω αποτέλεσμα, η Λαμία διατηρήθηκε στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας δύο βαθμούς, ενώ από την άλλη η ομάδα της Τρίπολης ανέβηκε στους έντεκα πόντους.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που άνοιξαν το χορό των γκολ στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τον Μπαράλες στο 41΄ να ευστοχεί από το σημείο του πέναλτι. Η απάντηση για τη Λαμία ήρθε στο 56’ με τον Ντέλετιτς να ισοφαρίζει με παρόμοιο τρόπο.
Από εκεί και μετά, οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ανατροπή και δικαιώθηκαν στο 69’ με τον Τσούκαλο, ο οποίος μάλιστα είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο δύο λεπτά νωρίτερα. Ωστόσο, η χαρά της Λαμίας κράτησε μόλις ένα δεκάλεπτο, καθώς ο Ριέρα στο 79’ διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα.